.

.

Нови Lon0167 LJC18A3-H-Z/СТРАНА 1-10мм Capacitance Сензор Switch PNP НЕМА DC 6-36V на 300mA(LJC18A3-H-Z/СТРАНА 1-10мм Kapazitäts-Näherungssensor-Schalter PNP НЕМА DC 6-36 ν 300mA

Нови Lon0167 LJC18A3-H-Z/СТРАНА 1-10мм Capacitance Сензор Switch PNP НЕМА DC 6-36V на 300mA(LJC18A3-H-Z/СТРАНА

евалуација:

DEN 412.08
Од стока
Во магацинот

Оперативен Температура : -25°C до +65°C (Не-замрзнување Состојба);Големина : 7.Опис на German LJC18 A3-H-Z / СТРАНА 1-10мм Kapazitäts-Näherungssensor-Schalter PNP НЕМА DC 6-36 ν 300m AProduktname : Kapazitiver Näherungsschalter; Modell : LJC18 A3-H-Z / СТРАНА; Kabeltyp : DC 3 - Kabeltyp (браун, шварц, blau); Typ des Schaltertyps : Zylindertyp Theorie : Kapazitätssensor; Ausgabetyp : PNP NO (Нормално Отворен); Durchmesser des Kopfes : 18 mm; Erkennungsabstand : 1-10 mm Erfassungsobjekt : Metall oder Nichtmetallmaterial; Versorgungsspannung : DC 6-36 ν; Stromausgang : 300m A; Ansprechfrequenz : 100 Hz Betriebstemperatur : -25 ° C бис + 65 ° C (Frostschutzbedingung); Größe : 7,5 x 4 см / 3 'х 1,6' (L * макс.Откривање на Објект : Метал или Nonmetal Материјал;Напон : DC 6-36 V;Тековната Излез : 300m A;Одговор на Фреквенција : 100 Hz.Net Тежина : 85g;Боја : Сребро на Ѕвонење, Жолта, Сива;Пакет Содржина : 1 x Капацитивни Близина Прекинувач(Nettogewicht : 85g; Farbe : Silberton, Гелб, Grau; Packungsinhalt : 1 x kapazitiver Näherungsschalter.Durchmesser); Kabellänge : 120 см / 47 "; Externes Материјал : Kunststoff, Legierung.Кол);Должина на Кабел : 120cm/47";Надворешен Материјал : Пластични, Алуминиумски(Betriebstemperatur : -25 ° C бис + 65 ° C (Frostschutzbedingung); Größe : 7,5 x 4 см / 3 'х 1,6' (L * макс.LJC18 A3-H-Z/СТРАНА 1-10мм Capacitance Сензор Switch PNP НЕМА DC 6-36 V 300m AIt е компонента се широко се користи во автоматска контрола на индустријата за откривање, контрола, и noncontact префрлување.Кога близина прекинувачот е блиску до некои целни објектот, тоа ќе го испрати контрола сигнал.

Детални спецификации

Додатоци на производи