.

.

Camnoon NP-F970 Dual Channel Дигитална Камера Батерија Полнач w/LCD Дисплеј Замена за Sony NP-F550/F750/F950/ NP-FM50/FM500H/QM71

Camnoon NP-F970 Dual Channel Дигитална Камера Батерија Полнач w/LCD Дисплеј Замена за Sony NP-F550/F750/F950/

евалуација:

DEN 1596.00
Од стока
Во магацинот

◇ Двојна канали, можат да ја наплатат 2 парчиња батеријата во исто време, високо ефикасни!. ◇ Батеријата плоча тип : NP-FZ100. Замена за Sony A7 III/A9/A7 RIII/A7 SIII & итн камери кои се напојува со FZ100 батеријата. ◇ Широк напон компатибилност, можат да ја наплатат 8.4/12.6/16.8 V li-ion батерија на каков било капацитет.Можете да одберете висока/ниска струја на полнење режими. ◇ Со CC/CV полнење режими и AC/DC/USB порти.LCD дисплеј покаже батеријата ниво и статусот на полнење. ◇ Интелигентни полнење контрола, автоматски да се идентификуваат батеријата напон и да се спречи overcharge.Со пре-полнење и литиум батерија 0 V активирање на функцијата, за да може ефективно да го продолжи животниот век на батеријата.Спецификации : Бренд : Camnoon Приклучок : НАС Текст : AC 100 V-240 V 50/60 Hz 1500m A (макс.) DC 12-24 V 3000m A (мин.) Излезен Напон : DC 8.4 V/12.6 V/16.8 V Излезна Струја : L 1000m A * 1, 500m A * 2 H 1500m A * 1, 800m A *2 USB Излез : 5 V 2100m A Објект Големина : 12.2 * 11 * 3cm / 4.8 * 4.3 * 1.2" Објект Тежина : 254.5 g / 9.0 оз Пакет Големина : 17.8 * 12 * 4.8 cm / 7 * 4.7 * 1.9" Пакет Тежина : 378.5 g / 13.3 oz Package Листата : 1 * Полнач 1 * Power Кабел 1 * Упатство(англиски)Забелешка : Батеријата не е вклучена.

Детални спецификации

Додатоци на производи