.

.

DFM А2 Челик Dowel Плоча 17 Дупки НАПРАВЕНИ ВО САД (англиски 17 Дупки)

DFM А2 Челик Dowel Плоча 17 Дупки НАПРАВЕНИ ВО САД (англиски 17 Дупки)

евалуација:

DEN 1439.76
Од стока
Во магацинот

17 дупки во 1/32" зголемувања од 1/8" да 5/8".Дополнителни Дупки се Направи Полесно да се Направи Dowels.Прецизно Изработени и Земјата 3/8" Дебела А2 Алатка Челик.Направи Сопствени Dowels од Hardwoods, Softwoods и Егзотика.Појачани до 59 61 Rockwell C за долготрајни рабови.Овој нов дизајн нуди woodworkers и одлуки на првата комерцијална dowel плоча со 1/32" (0.031") зголемувања помеѓу дупка големини за да се направи процесот полесно отколку традиционалните плочи со 1/8" или 1/16" дупки.Ова е особено корисно во hardwoods.Дупките се counterbored што значи дупка на дното дијаметар е поголем за да се намали триењето на dowel како тоа поминува низ секоја дупка.

Детални спецификации

Додатоци на производи