.

.

BAOSHISHAN Ултразвучно Homogenizer Sonicator Ракување со Капацитет од 100-2000ml со 3мм и 16mm Сонда 1200W Ултразвучно Disruptor Хемија Лабораторија CE 100-240V 24KHz Автоматско Следење

BAOSHISHAN Ултразвучно Homogenizer Sonicator Ракување со Капацитет од 100-2000ml со 3мм и 16mm Сонда 1200W Ултразвучно

евалуација:

DEN 561.60
Од стока
Во магацинот

Уште ЕДЕН СОНДА 3ммВо дополнение на стандардната 16mm сонда, ние ќе ви понудат дополнителна 3мм сонда, погоден за брзо процесирање мала количина на решение. 2 ВО 1 ПОМАЛА ГОЛЕМИНАКомбинација на домаќинот и soundproof кутија компактна големина (10.6×12.2×17.6 инчен/ 270×310×447mm), во голема мера го намалува просторот и помалку бучава.ЗАМЕНЛИВ УЛТРАЗВУЧНО СОНДА100% изработени од титаниум алуминиумски, на дното површината на сонда емитира ултразвукови бранови, заедно со страна ултразвукови бранови, високо ја подобрува ултразвучно испитување на ефикасноста,скратена обработка на времето на примерок, и губење на сондата е побавно !.ЕДНА МАШИНА ЗА ДЕСЕТ ИСТРАЖУВАЧза складирање на Податоци во функција, може да се сместат до 10 групи на податоци, секој параметар е независна поставување интерфејс, 3.2 инчен колор LCD екран на допир.Претходно примерок температура, запрете веднаш по над-температура !.ДОПОЛНИТЕЛНА ЕДНА ГОДИНА ГАРАНЦИЈА И-гаранција за оваа машина беше продолжен од една година до две години.Ние сме биле продажба Ултразвучно Homogenizers со години.Ова е сосема нов производ, ние ќе ви послужи wholeheartedly да гарантираме дека вашето искуство ќе биде подобро.Ни e-mail без двоумење. ????.

Детални спецификации

Додатоци на производи