.

.

Bonarty 2X 150x93x14.6mm Алуминиум Heatsink Потоне Кулер за Компјутер,

Bonarty 2X 150x93x14.6mm Алуминиум Heatsink Потоне Кулер за Компјутер,

евалуација:

DEN 671.76
Од стока
Во магацинот

Мала тежина и се користи во апликации каде што тежината е голема загриженост.Направени од високо количество на алуминиум, добри коефициент на топлинска спроводливост.Намалување на ризикот од хардвер неуспех поради прегревање.Дизајниран да ја зголеми својата површина со ладење на воздухот.Широко се користи за компјутер, моќ IC, моќност електрични уред, LED светло уреди, итн.Опис : - Направени од високо количество на алуминиум, добри коефициент на топлинска спроводливост. - Намалување на ризик од хардвер неуспех поради прегревање. - Со цел да се зголеми својата површина со ладење на воздухот. - Мала тежина и се користи во апликации каде што тежината е голема загриженост. - Широко се користи за компјутер, моќ IC, моќност електрични уред, LED светло уреди, итн.Спецификација : - Size : 150*93*14.6 mm Package Вклучува : 1x Heatsink(2 Парчиња).

Детални спецификации

- Size:
150*93*14.6mm
Package Includes:
1x Heatsink(2 Pack) :

Додатоци на производи