.

.

Osmile ED1000 Високи Мобилен Телефон со GPS Tacker, geofence, сос Сигнализација, Падот Сигнализација Функција

Osmile ED1000 Високи Мобилен Телефон со GPS Tacker, geofence, сос Сигнализација, Падот Сигнализација Функција

евалуација:

DEN 6456.00
Од стока
Во магацинот

Далечински Микрофон (Помага да се снима средина звук & лоцира пациенти). 4 G Телефонски Повик & Video Call (Sim Картичка е Потребно).Osmile GPS СТАН, може да се Покаже 50 луѓе локација во исто време, да се примаат СОС известување, и прими оставајќи електронски ограда аларм. Отчукувањата на срцето мониторинг 2.Други Функции : 1. Социјално Медицински Комуникација : Line, We Chat, итн 2. Електронски Ограда (Известување, кога пациентот е надвор од собата растојание). Медицина Потсетник 3. Поддршка споделување на-се грижат за пациентот функција, Администратор, Семејство, се Грижи давателот може да нега на пациентот во исто време, на Osmile GPS СТАН. Далечински камера (Помага да се слика за животна средина & лоцира пациенти). Далечински Heartrate & крвен притисок монитор.Osmile ED1000 GPS Медицински институти за управување со безбедност Smartwatch може да управува со најмногу до 50 луѓе. Часовникот За Аларм 4.Здравствени Функции за Пациенти : 1. Прецизни GPS Позиционирање. Телефон Книга 5.

Детални спецификации

Додатоци на производи