.

.

Wüsthof Гастрономски Флексибилни Boning Нож, 6-Инчен

Wüsthof Гастрономски Флексибилни Boning Нож, 6-Инчен

евалуација:

DEN 1560.00
Од стока
Во магацинот

WÜSTHOF ГАСТРОНОМСКИ СЕРИИ – 6" Флексибилни Boning Нож со синтетички полипропилен рачки кои се спротивстави на исчезнува, промена на бојата, топлина и влијание.Токму ласерски-намалување на печат ножеви нудат врвен квалитет и вредност.ОСТАР ЖИЛЕТ – Висока Јаглерод Нерѓосувачки Челични Ножеви, токму со намалување на најновата држава на уметноста технологија за неверојатна острина и лесно одржување.WÜSTHOF кујнски ножеви се Рака Мие Само.WÜSTHOF BONING НОЖ – ГУРМАНСКИТЕ 6" Флексибилни Boning Нож е идеален за отстранување на коски во свинско, говедско или пилешко.На долг тесен криви нож им овозможува на нож за да се движат чисто заедно коските за чиста енергија.Флексибилен дизајн го прави полесно да се движи околу помали коски.ИЗДРЖЛИВИ – WÜSTHOF Прибор за јадење е направена за да се спротивстави на корозија и dulling.Овој германски направени Кујнски Нож го поставите Доаѓа со ограничена Доживотна Гаранција.Со ВЕКОВИ НА традиционално Семејство, во сопственост за седум генерации, WÜSTHOF беше основана во Solingen, Германија над 200 години.WÜSTHOF е прибор за јадење носи Solingen име, со назнака дека се резервирани за производи кои ги исполнуваат најстрогите стандарди за квалитет.

Детални спецификации

Додатоци на производи