.

.

Revlon PhotoReady Искрени Природни Заврши Фондацијата, со Анти-Загадување, Антиоксиданс, Анти-Сина Светлина Состојки, 220 Песок Беж, 0.75 fl. оз.

Revlon PhotoReady Искрени Природни Заврши Фондацијата, со Анти-Загадување, Антиоксиданс, Анти-Сина Светлина

евалуација:

DEN 263.76
Од стока
Во магацинот

ПРИРОДНИ ЗАВРШИ, ЛЕСНИ се ЧУВСТВУВААТ : Ова мазна, крем фондацијата продолжува како крем за удобно, лесни, природни покриеност, додека навлажнувачки кожата.МЕДИУМ ПОКРИЕНОСТ ДЕКА Е BUILDABLE : Испумпува dab на вашите прсти или употреба на течни фондацијата четка за креирање на медиум, мазна покриеност.Се вклопуваат во кожата, работа од центарот на лицето кон надвор.Ја ШТИТИ КОЖАТА СО ДОБРА ЗА ВАС СОСТОЈКИ : Штитови против еколошка штета, вклучувајќи анти-загадување, антиоксиданс, и анти-сина светлина.Направени без масла, parabens, phthalates, синтетички бои и мириси. 31 НИЈАНСИ за ДА ОДГОВАРА на ВАШИТЕ ТОНОТ на КОЖАТА : Нијанси за различни тонови на кожата, вклучувајќи светлина, средни, маслиново масло, длабоко, и темна кожа, плус ладно, топло, или неутрални нијанси.Користете го нашиот сенка пронаоѓач за да го најдете вашиот совршен натпревар.Се ЖИВЕЕ ХРАБРО, СО REVLON ШМИНКА : Revlon има висок квалитет, висока-пигмент, смели бои шминка треба да биде себеси.Се создаде било која се погледне—ден и ноќ, делничен ден за викенд со нашите longwear боја eyeshadows, eyeliners, мат или сјајна кармини, и повеќе.

Детални спецификации

Додатоци на производи