.

.

Протокот Метар од 1,5 инчен Нерѓосувачки Челик Електронски Дигитален Проток-Метар за Дизел Алатки и Прибор Индустриски Одделение Индустриски Инженер Toolset

Протокот Метар од 1,5 инчен Нерѓосувачки Челик Електронски Дигитален Проток-Метар за Дизел Алатки и Прибор Индустриски

евалуација:

DEN 532.80
Од стока
Во магацинот

5%Мерење на точност : ±1%Максимален работен притисок : 20 BARFlow опсег : 15-120 L / Min Single грофот : 0.Тоа може да се широко се користи за да се измери дизел, kerosene, бензин, итн.Масло Flowmeter може да обезбеди интуитивен и прецизни читања со висока сигурност, кој е лесен.Description Flow метар е погоден за употреба со излезни модули, сензори и за оддалечена синхронизација.Дијаметар : 4.3 VBattery тип : 2 x AAA LRO3 batteries Connection големина : 1.

Детални спецификации

Додатоци на производи