.

.

Вода Метар Метар Flowmeter, Цевка Тип Flowmeter Црево Вода Метар 100-1000L/H Flowmeter, Пластика за Вода за Индустриски

Вода Метар Метар Flowmeter, Цевка Тип Flowmeter Црево Вода Метар 100-1000L/H Flowmeter, Пластика за Вода за

евалуација:

DEN 1300.80
Од стока
Во магацинот

Лесен за инсталација и лесен за употреба.Широко се користи во вода индустриска област.Мала тежина, трајни и долг животен век.Школка на метар е изработен од пластика, отпорен на корозија.Едноставна структура, лесно ракување.Опис : Оваа Пластична Цевка Тип Вода Метри е специјално дизајниран за да се обезбеди високо ниво на точност на мерење на количината на вода се снабдува преку цевковод.Тоа не е лесно да се скрши, издржливи во употреба.Карактеристики : Едноставна структура, лесно ракување.Мала тежина, трајни и долг животен век.Школка на метар е изработен од пластика, отпорен на корозија.Лесен за инсталација и лесен за употреба.Широко се користи во вода индустриска област.Спецификација : Материјал : Plastic Type : Пластични Tube Model : LZS-15 Measure Ниво : 100-1000 L/HAccuracy : 4%Оперативни Умерена : 0~60°COperating Притисок : не повеќе од 0.6 MPa Fit за : DN15(1/2") Tube Weight : 142g Package Листа : 1 x Вода Метар .

Детални спецификации

Material:
Plastic
Type:
Plastic Tube
Model:
LZS-15
Measure Level:
100-1000L/H
Accuracy:
4%
Operating Temperate:
0~60°C
Operating Pressure:
no more than 0.6MPa
Fit for:
DN15(1/2) Tube
Weight:
142g
Package List:
1 x Water Meter :
  :

Додатоци на производи