.

.

Брукс Инструмент АО-32470-40 Valved Акрилик Flowmeter за Гасови, 3 до 25 scfm 5 Скала

Брукс Инструмент АО-32470-40 Valved Акрилик Flowmeter за Гасови, 3 до 25 scfm 5 Скала

евалуација:

DEN 9018.72
Од стока
Во магацинот

Опис : променлива површина, директна читање flowmeter.Максимален проток (scfm) : 25. Материјал (монтирање) : пвц.Материјал (O-ring) : buna-н.Материјал (домување) : акрил.Изработени од тврда акрилна блокови, овие метри се составен премерување цевки кои се обезбедат прецизни текстови, дури и во агресивни растенијата средини.На метри,' влезот/излезот пристаништа и монтажа studs се продолжува за лесно панел за инсталација.Алтернативна опција е tripod база (32462-50 се продава одделно) кои се овозможува мобилност од клупа на клупа.Белешка : Постојат многу дополнителни видови на акрилик flowmeters не се наведени тука.Контактирајте ја нашата Апликација специјалисти за цитати на акрилик метри со посебни потреби.Издржливи еден-парче тело withstands тешка шок и вибрации Идеален за процесот на растенијата апликации на воздухот земање опрема, гасни анализатори и хемиски хранат системи за третман на вода Флексибилен дизајн им овозможува на панел или клупата монтажа.

Детални спецификации

Додатоци на производи