.

.

BENECREAT 11 Метри 3.15 Инчен Широк Поврзана Еластична Бенд Црно и Бело Станот се Протега Еластична Бенд за DIY Проект за Шиење Половината Бенд Одлуки, 5.5 Двор/Боја

BENECREAT 11 Метри 3.15 Инчен Широк Поврзана Еластична Бенд Црно и Бело Станот се Протега Еластична Бенд за

евалуација:

DEN 340.80
Од стока
Во магацинот

【Големина Референца】 : Црна и бела боја, мерки 80mm/3.15 инчен во ширина, 11yards/10m во должина, 5m/боја, доволно за секојдневна занает шиење проект. 【Материјал】 : Направен од 70% полиестер и 30% гума, силна и носат-отпорни, има добра еластичност. 【Добра Еластичност】 : На еластична бенд може лесно да ги повратите оригиналните должина без деформација во опсег од дозволената затегнувачка. 【Широка Употреба】 : Може да се користи за рабовите на половината бендови, панталони, сукња, породилно носат, детска облека донесување или промена на големина на облека, исто Така, одлично за DIY проекти одлуки и така натаму. 【Мека да се Користи】 : На еластична бенд е направен со добра изработка, мека на површината, цврсто ткаење го прави тоа не е лесно да се изгубат.Материјал : Направени од полиестер и гума, силна и носат-отпорни, има добра еластичност.Примена : Може да се користи за рабовите на Половината Бендови, Панталони, Сукња, Породилно носат, Детска облека донесување или промена на големина на облека.

Детални спецификации

Material:
Polyester & Rubber
Width:
80mm
Package Include:
2 Rolls Flat Stretch Elastic Band :
About BENECREAT:
We have special departments to ensure that no strict quality control any quality problem before delivery. :
We are always committed to providing customers with the most satisfactory service, if you have any questions, please feel free to contact us. :

Додатоци на производи