.

.

Disston QUICKCORE 7 pc Сет - 1, 1-1/4, 1-1/2, 1-3/4, 2, и 2-1/2 Дупка Пили, & Брзи Промени Арбор, Дел E0100233

Disston QUICKCORE 7 pc Сет - 1, 1-1/4, 1-1/2, 1-3/4, 2, и 2-1/2 Дупка Пили, & Брзи Промени Арбор, Дел E0100233

евалуација:

DEN 1100.16
Од стока
Во магацинот

Quick Core е патентирана технологија обезбеди до 10 X ПОБРЗО CORE ИСФРЛАЊЕ преку уникатен open-ended дизајн.Quick Core е патентиран mandrel му овозможува на корисникот за брзо да промените во дупка видов големини. 7 pc дупка видов Сет -1", 1 1/4", 1 1/2", 1 3/4", 2", 2 1/2" Дупка Пили, Арбор, Пилот Вежба Малку, Хексадецимален копче.Широк дијамант слотови и отворени врати arbors овозможува зголемена видливост и ладење.M42 Bi-метална конструкција за сечење во дрво, метал, пластика и нерѓосувачки челик. 10 степен positve агол брзо и непречено да ги намали.

Детални спецификации

Додатоци на производи