.

.

Десет (10) R6-2RS Запечатени Лежишта 3/8 x 7/8 x 9/32 Топката Лежишта/Пред-Подмачкано

Десет (10) R6-2RS Запечатени Лежишта 3/8 x 7/8 x 9/32 Топката Лежишта/Пред-Подмачкано

евалуација:

DEN 247.20
Од стока
Во магацинот

Статичен Капацитет : 315 lbs.Макс. ВРТЕЖИ во минута : 38003. Создаден Дијаметар : 0.375".Надворешен Дијаметар : 0.875".Ширина : 0.2812".Основни Оптоварување : 301 lbs.Динамичко Оптоварување : 749 lbs.Работна Температура : 121. ВРТЕЖИ во минута w/ Маснотии : 31,000. ВРТЕЖИ во минута w/ Масло : 37,000. Минијатурни Топката Стапка, Двојно Запечатени, Создаден Кол. 0.375 Во., Надвор Кол. 0.875 Во., +0/-0.0004 Во., Ширина 0.2812 Во., ABEC Толеранција 1, Динамичка носивост 745 lb., Статичен Капацитет 315 lb., Max.ВРТЕЖИ во минута 38000, Темп.Опсег -40 Степени на 350 Степени F, Имајќи Челик Материјал, Притисне Челик Кафез Материјал, Синтетички Гумени Украсениот на Челик Печат Материјал, Polyrex EM Маснотии, Индустријата Бројот R6-2 RS.

Детални спецификации

Додатоци на производи