.

.

Екструдер Млазници Сет, 3D Принтер Екструдер Млазници 5Pcs/Set M6x1 Тема Млазници Умре Супер Тешко Мазна Истиснување Појачани Челик Млазници Отпорни на Абење за Најлон(0.5

Екструдер Млазници Сет, 3D Принтер Екструдер Млазници 5Pcs/Set M6x1 Тема Млазници Умре Супер Тешко Мазна Истиснување

евалуација:

DEN 2013.60
Од стока
Во магацинот

0 mm(изборен) M6x1 thread Size : Прибл.Функција : 1.3 во Пакет Листата : 5 x 3 D Печатач Млазницата .Супер отпорност на абење, висока цврстина и висока цврстина, поседуваат долг животен век, компатибилен со повеќето висока температура печатење потрошен материјал на пазарот. 3 D Печатач млазницата се намали аголот сечење отпор, сечење е здодевна.Појачани третман донесе висока температура отпор, отпорност на корозија, неспокојот жица.

Детални спецификации

Item Type:
3D Printer Nozzle
Nozzle Characteristics:
Made of high-quality hot-formed steel and is treated with high temperature carburizing and hardening. Has super wear resistance and heat resistance. Has two characteristics of high hardness and high toughness. Has a long service life and is compatible with most high-temperature printing on the market supplies.
Tip Size:
0.2mm, 0.3mm, 0.4mm, 0.5mm, 0.6mm, 1.0mm(optional)
M6x1 thread :
Size:
Approx. 7.5mm / 0.3in, 12.5mm / 0.5in, 9mm / 0.4in
Diameter:
Approx. 7mm / 0.3in
Package List:
5 x 3D Printer Nozzle  :

Додатоци на производи