.

.

LIYUNSHU USB Кабел, RJ45 и RJ11 Мултифункционален Мрежен Кабел Тестер (M726) lan тестер алатка за полнење lan кабел алатка за полнење lan кабел crimping алатка за полнење мрежа поправка

LIYUNSHU USB Кабел, RJ45 и RJ11 Мултифункционален Мрежен Кабел Тестер (M726) lan тестер алатка за полнење lan

евалуација:

DEN 2032.80
Од стока
Во магацинот

LAN Мрежа.USB Кабел, RJ45 и RJ11 Мултифункционален Мрежен Кабел Тестер (M726).LAN Network1) Сосема нов и висок квалитет.2) LAN / Мрежен Кабел Тестер и USB Кабел Тестер.3) Тоа може да тест кабел како што следи : USB(A/A), USB(A/B), BNC 10 Base-T, 100 Base-Tx,1000 Base-Tx, Токен Прстен, AT&T258 A, Coxial, ОВЖС/TIA568 A/568 B и RJ11/RJ12 модуларен-кабел.4) Можете да користите поврзете го кабелот ако сакате да го тестирате BNC, Коаксијален, РКА модуларен кабли, ако сакате да го тестирате кабел инсталиран далеку или на patch panel или ѕид плоча која може да го користите Далечинскиот терминатор.5) LAN/USB кабел тестер тестови RJ11/RJ12 кабел ве молиме да користите соодветни адаптери и да ги следат горенаведените постапка, па можете да го користите многу лесно и точно.6) Компактен и мала тежина.7) Моќ LED индикатор.8) Powered by : 9 V Батерија (Не се вклучуваат).9) Режим : Auto Mode и Рачен Режим.10) Големина : 13.3 cm x 6.6 cm x 2.9 cm.

Детални спецификации

Додатоци на производи