.

.

Андреј Скутер Батерија Полнач, Пламен Retardant Електричен Скутер Полначот Добра Вентилација Брзо Дисипација за Литиум Јон Батерии Скутер

Андреј Скутер Батерија Полнач, Пламен Retardant Електричен Скутер Полначот Добра Вентилација Брзо Дисипација

евалуација:

DEN 1507.20
Од стока
Во магацинот

Електричен скутер полначот донесува голем мрежа дизајн, убав дизајн, добра вентилација и брзо топлина дисипација. Кога батеријата е целосно наполнета, зелено светло на полначот ќе светне, а потоа на полнење ќе престане автоматски.Се професионално дизајнирана, овој полнач може да се користи само за полнење на електричен скутер литиум батерии.1 Пакет Листа : 1 x Battery Charger Note : 1.Школка е направен на топлина отпорни пламен retardant материјал, кој има карактеристики на отпорност на абење, притисок отпор и отпорност.

Детални спецификации

Item Type:
Electric Scooter Charger
Material:
ABS
Plug:
US Plug 90-230V
Input:
AC 90-230V 50/60Hz
Output Voltage:
42V
Output Current:
2.0±0.1A
Package List:
1 xBattery Charger :
1.Check whether the rated voltage of the battery to be recharged matches the output voltage of the charger. :
2.After fully charged, disconnect the mains, and then disconnect the battery cable. :

Додатоци на производи