.

.

Анти Backlash Пролет Натоварени Орев ПОМ Елиминација Јазот Орев и Пролет за 3D Печатач 8мм Acme Навој Прачка или T8 Доведе Завртка

Анти Backlash Пролет Натоварени Орев ПОМ Елиминација Јазот Орев и Пролет за 3D Печатач 8мм Acme Навој Прачка

евалуација:

DEN 1072.80
Од стока
Во магацинот

2 во(еден пресврт на орев е 4mm / 0.2 во ПОМ орев е компатибилен за CR10 / CR-10-ТИ / Ender-3 / 3 S / 3 Про 3 D принтери и други 3 D печатари.Пакет Листа : 1 x Анти-Backlash Nut1 x Анти‑Backlash Пролет 1 x Компонента. Темата спецификација е Т‑облик нишка со парична казна изработка и се користи за да се елиминира недостатоците во точноста машини за да одговара на работното парче.1 во Дијаметар : Прибл.Широко Апликација-анти‑backlash орев комплет е разноврсна и може да се користи како додаток за точноста машини, како што се 3 D принтери и DIY гравирање машини.Совршен за T8 доведе завртка анти-одвратна пролет и орев имаат стандардни големини, кои се вклопуваат со T8 доведе завртка.Парична казна изработка-На тема спецификација е Т‑облик нишка со парична казна изработка и се користи за да се елиминира недостатоците во точноста машини за да одговара на работното парче.Функција : 1.Спецификација : Предмет Тип : Анти-Backlash Орев Материјал : ПОМ Модел : T8 Тема Спецификација : Т-тема на Теренот : Прибл.

Детални спецификации

Item Type:
Anti-Backlash Nut
Material:
POM
Model:
T8
Thread Specification:
T-thread
Pitch:
Approx. 2mm / 0.1in
Diameter:
Approx. 8mm / 0.3in
Guide Distance:
Approx. 4mm / 0.2in(one turn of the nut is 4mm / 0.2in)
The POM nut is compatible for CR10 / CR-10S / Ender-3 / 3S / 3 Pro 3D printers and other 3D printers. The screw fixing holes of these 3D printers are M3, and the distance between the two holes is 18mm / 0.7in. :
Package List:
1 x Anti-Backlash Nut1 x Anti‑Backlash Spring  :
1 x Component :

Додатоци на производи