.

.

CHYAJIG 10 компјутери Топла Топи Лепак Стапови 11mm diamter 300мм Должина за Електрична Лепак Пиштол Занает Албум Поправка Алатки Висока Вискозност Лепак Стап (Боја : Бела)

CHYAJIG 10 компјутери Топла Топи Лепак Стапови 11mm diamter 300мм Должина за Електрична Лепак Пиштол Занает

евалуација:

DEN 705.60
Од стока
Во магацинот

Топла топи лепак стап е добар помошник за сврзување пластика, метал, дрво, хартија, мебел, кожа, ракотворби, чевли материјали, облоги, и керамика.ЕВА топла топи лепило има брз лекување на брзина, силна адхезија и одредена грубост.На излечи гума слој може да се загрева и се стопи повторно, со одреден степен на ре-лепливоста.На 11mm стандардна големина е компатибилен со повеќето топла топи лепак пиштоли.Заштита на животната средина, нема штетни материи за човечкото тело за време на работата.Се топи брзо за леснотијата на користење, еластична квалитет кога е сув спречува кршење поради brittleness Material : EVASize : 300мм*11mm Color : transparent Product дебелина : 11 mm Working температура тип : ниска temperature Working температура : 110℃Лекување метод : cooling Viscosity : 18000±300 Types на поврзување материјали : камен, метал, дрво, керамика, хартија, кожа, стакло, компоненти, пластика.Пакет се Вклучени : 10pcs топла топи лепак стап.

Детални спецификации

Додатоци на производи