.

.

Екструдер, Двоен Диск Екструдер 3D Печатач Екструдер за Полнење Целосна Метално Тело 1.75 mm Потрошен Намалување Опрема Двојно Опрема Екструдер Висока Ефикасност со Д

Екструдер, Двоен Диск Екструдер 3D Печатач Екструдер за Полнење Целосна Метално Тело 1.75 mm Потрошен Намалување

евалуација:

DEN 1968.00
Од стока
Во магацинот

331,64 Поделби : 1528.00065 Други отворен код матични плочи : 16 Поделби : 382. Затегнувањето пролет уред му помага на корисникот да можат слободно да се прилагоди на запечатување перформанси според карактеристиките на consumable3. Уникатен двоен диск технологија, опрема можат да се намалат, лесно да се соберат и да се хранат со вжарено непречено и continuously2.75 mm потрошен материјал единствени двојно брзини може да се минимизира пропаѓање и зголемување на храна power5.662 Пакет Листата : 1 x Двојно Опрема Метал Extruder1 x Додаток Пакет.662 Црвено Зајакот матична Плоча : 16 Поделби : 0.Уникатен двоен диск технологија, опрема можат да се намалат, лесно да се соберат и да се хранат со вжарено непречено и континуирано.00130,64 Поделби : 0. Намалувањето cid уредот може да обезбеди поголема torsion за истиснување, додека намалување на оптоварувањето на моторот и продолжување на животот на motor4.331,64 Поделби : 1528.165,32 Поделби : 764. Овој метал екструдер е погоден за сите видови на најлон и TPU/TPE меки материјали, погоден за повеќето 3 D printers Specification : Предмет Тип : Extruder Material : Појачани Steel Color : Silver Step Вредност/Пулсот Број Параметар на Метал Екструдер : Leji матична Плоча : 16 Поделби : 382.75 mm потрошен материјал единствени двојно брзини може да се минимизира пропаѓање и зголемување на храна моќ.

Детални спецификации

Item Type:
Extruder
Material:
Hardened Steel
Color:
Silver
Step Value/Pulse Number Parameter of Metal Extruder:
Leji Motherboard:
16 Subdivisions
Subdivisions:
764.331,64 Subdivisions
Red Rabbit Motherboard:
16 Subdivisions
Subdivisions:
0.00130,64 Subdivisions
Other open source motherboards:
16 Subdivisions
Subdivisions:
764.331,64 Subdivisions
Package List:
1 x Double Gear Metal Extruder :
1 x Accessory Pack :

Додатоци на производи