.

.

CHYAJIG 10 Компјутери Зелена Боја 7MM Топла Топи Лепак Стапови за Електрична Лепак Пиштол Автомобил Аудио Занает Поправка Стапови Лепило Запечатување Восок Стап

CHYAJIG 10 Компјутери Зелена Боја 7MM Топла Топи Лепак Стапови за Електрична Лепак Пиштол Автомобил Аудио Занает

евалуација:

DEN 794.40
Од стока
Во магацинот

Топла топи лепак стап е добар помошник за сврзување пластика, метал, дрво, хартија, мебел, кожа, ракотворби, чевли материјали, облоги, и керамика.ЕВА топла топи лепило има брз лекување на брзина, силна адхезија и одредена грубост.На излечи гума слој може да се загрева и се стопи повторно, со одреден степен на ре-лепливоста.На 7mm стандардна големина е компатибилен со повеќето топла топи лепак пиштоли.Заштита на животната средина, нема штетни материи за човечкото тело за време на работата.Се топи брзо за леснотијата на користење, еластична квалитет кога е сув спречува кршење поради brittleness Material : EVAColor : green Size : 7 x 100mm (дијаметар * должина)Конверзија : 1inch=2.54 см, 1cm=0.394 inch Product дебелина : 7mm Working температура тип : ниска temperature Working температура : 110℃Лекување метод : cooling Viscosity : 18000±300 Types на поврзување материјали : камен, метал, дрво, керамика, хартија, кожа, стакло, компоненти, пластика.Пакет се Вклучени : 10 топла топи лепак стапчиња.

Детални спецификации

Додатоци на производи