.

.

Појачани Челик Млазници, Отпорни на Абење Екструдер Млазници 3D Печатач Млазницата Мазна Истиснување 5Pcs/Set Појачани Челик Умре Супер Тешко за Најлон(0.4 mm)

Појачани Челик Млазници, Отпорни на Абење Екструдер Млазници 3D Печатач Млазницата Мазна Истиснување 5Pcs/Set

евалуација:

DEN 1850.40
Од стока
Во магацинот

Изглед на букви е јасно, што ќе ви овозможи подобро да се направи разлика, и квалитетот на деталите може да биде seen2.0 mm(изборен) M6x1 thread Size : Прибл. Оваа млазницата поседуваат стан површината за контакт за да се реши проблемот на потрошни leakage3.3 во Пакет Листата : 5 x 3 D Печатач Млазницата .Совет Големина : 0.Има долг животен век и е компатибилен со повеќето високи-температура печатење на пазарот резерви.Изглед на букви е јасно, што ќе ви овозможи подобро да се направи разлика, и квалитетот на детали може да се види. 3 D Печатач млазницата се намали аголот сечење отпор, сечење е здодевна.Супер отпорност на абење, висока цврстина и висока цврстина, поседуваат долг животен век, компатибилен со повеќето висока температура печатење потрошен материјал на пазарот.Оваа млазницата поседуваат стан површината за контакт за да се реши проблемот на потрошни истекување.Има супер отпорност на абење и отпорност на топлина.Појачани третман донесе висока температура отпор, отпорност на корозија, неспокојот жица.

Детални спецификации

Item Type:
3D Printer Nozzle
Nozzle Characteristics:
Made of high-quality hot-formed steel and is treated with high temperature carburizing and hardening. Has super wear resistance and heat resistance. Has two characteristics of high hardness and high toughness. Has a long service life and is compatible with most high-temperature printing on the market supplies.
Tip Size:
0.2mm, 0.3mm, 0.4mm, 0.5mm, 0.6mm, 1.0mm(optional)
M6x1 thread :
Size:
Approx. 7.5mm / 0.3in, 12.5mm / 0.5in, 9mm / 0.4in
Diameter:
Approx. 7mm / 0.3in
Package List:
5 x 3D Printer Nozzle  :

Додатоци на производи