.

.

CHYAJIG 10Pcs Висока Транспарентен Топла Топи Лепило Држи Висока Вискозност Електричен Пиштол Поправка на електрични Алатки DIY Лепак Лента 7/11mm*200mm (Боја : 11mm, Големина : 200m

CHYAJIG 10Pcs Висока Транспарентен Топла Топи Лепило Држи Висока Вискозност Електричен Пиштол Поправка на електрични

евалуација:

DEN 451.20
Од стока
Во магацинот

Топла топи лепак стап е добар помошник за сврзување пластика, метал, дрво, хартија, мебел, кожа, ракотворби, чевли материјали, облоги, и керамика.ЕВА топла топи лепило има брз лекување на брзина, силна адхезија и одредена грубост.На излечи гума слој може да се загрева и се стопи повторно, со одреден степен на ре-лепливоста.7/11mm стандардна големина е компатибилен со повеќето топла топи лепак пиштоли.Заштита на животната средина, нема штетни материи за човечкото тело за време на работата.Се топи брзо за леснотијата на користење, еластична квалитет кога е сув спречува кршење поради brittleness Material : EVAColor : transparent Size : 7 /11mmx 200mm (дијаметар * должина)Конверзија : 1inch=2.54 см, 1cm=0.394 inch Product дебелина : 7mm Working температура тип : ниска temperature Working температура : 110℃Лекување метод : cooling Viscosity : 18000±300 Types на поврзување материјали : камен, метал, дрво, керамика, хартија, кожа, стакло, компоненти, пластика.Пакет се Вклучени : 10 топла топи лепак стапчиња.

Детални спецификации

Додатоци на производи