.

.

CHYAJIG Топла Топи Лепак Стап Ретро Металик Боја Бронза се Зголеми Златен Лак Восок Печат DIY Алатки Висока Вискозност Лепило 20PCS*7mm*100mm (Дијаметар : 7mm, Должина : 100mm)

CHYAJIG Топла Топи Лепак Стап Ретро Металик Боја Бронза се Зголеми Златен Лак Восок Печат DIY Алатки Висока

евалуација:

DEN 668.16
Од стока
Во магацинот

Топла топи лепак стап е добар помошник за сврзување пластика, метал, дрво, хартија, мебел, кожа, ракотворби, чевли материјали, облоги, и керамика.ЕВА топла топи лепило има брз лекување на брзина, силна адхезија и одредена грубост.На излечи гума слој може да се загрева и се стопи повторно, со одреден степен на ре-лепливоста.На 7mm стандардна големина е компатибилен со повеќето топла топи лепак пиштоли.Заштита на животната средина, нема штетни супстанции на човечкото тело за време на работата.Се топи брзо за леснотијата на користење, еластична квалитет кога е сув спречува кршење поради brittleness Product дебелина : 7 mm Working температура тип : ниска temperature Working температура : 110℃Лекување метод : cooling Viscosity : 18000±300 Function : DIY налепници поправка decoration Fusible материјали : керамика, стакло, кожа, пластика, електронски компоненти, влакна, метали, камен, цемент производи, итн.Поле на примена : се користи со лепак пиштол.Тоа може да се користи за да го залепите украси, ракотворби, Божиќ подароци, накит, играчки, вештачки цвеќиња, итн.

Детални спецификации

Додатоци на производи