.

.

CHYAJIG 10Pcs 7 * 100mm се Зголеми Црвено Шарени Топла Топи Лепак Стапови Гроздобер Запечатување Восок со кој е запечатен Плик Покана Печат Безбедност Пакување RepairTool

CHYAJIG 10Pcs 7 * 100mm се Зголеми Црвено Шарени Топла Топи Лепак Стапови Гроздобер Запечатување Восок со кој

евалуација:

DEN 454.32
Од стока
Во магацинот

Топла топи лепак стап е добар помошник за сврзување пластика, метал, дрво, хартија, мебел, кожа, ракотворби, чевли материјали, облоги, и керамика.ЕВА топла топи лепило има брз лекување на брзина, силна адхезија и одредена грубост.На излечи гума слој може да се загрева и се стопи повторно, со одреден степен на ре-лепливоста.На 7mm стандардна големина е компатибилен со повеќето топла топи лепак пиштоли.Заштита на животната средина, нема штетни материи за човечкото тело за време на работата.Се топи брзо за леснотијата на користење, еластична квалитет кога е сув спречува кршење поради brittleness Material : EVAColor : роза red Size : 7 x 100mm (дијаметар * должина)Производ дебелина : 7mm Working температура тип : ниска temperature Working температура : 110℃Лекување метод : cooling Viscosity : 18000±300 Types на поврзување материјали : камен, метал, дрво, керамика, хартија, кожа, стакло, компоненти, пластика.Пакет се Вклучени : 10 топла топи лепак стапчиња.

Детални спецификации

Додатоци на производи