.

.

TOYANDONA Трансфер Лента за Винил Медиум Капи Трансфер на Хартија во Ролна 30x1500cm Црвено Усогласување Јасно Винил Трансфер на Хартиена Трака за Налепници, Знаци, Windows

TOYANDONA Трансфер Лента за Винил Медиум Капи Трансфер на Хартија во Ролна 30x1500cm Црвено Усогласување Јасно

евалуација:

DEN 2313.60
Од стока
Во магацинот

Изберете совршен модел и отсечени; 2.- Со високо ниво на транспарентност и умерена stickiness, можете да ги видите печатени обрасци јасно на трансфер лента и според моделот големина за да се избере соодветна пренесување на место.Тука е парче од совети : ако печатени обрасци се не се пренесува и после ќе лупам надвор агол, може да се држи тоа повторно, и да го користите scraper да се изедначи тоа.- Многу лесен за употреба, изберете вашиот драг печатени обрасци и зборови, и да се отстрани вишокот дел, отсечени иста или поголема на големината на пренос на снимката се тркалаат, а потоа кора од еден мал агол, а потоа покрие печатени обрасци и кора на бела подлога.- Јасно трансфер лента се тркалаат за Винил е направен од премиум МИЛЕНИЧЕ материјал, тоа е 5 мили во дебелина, растеглив и издржливи доволно за пренесување на вашата омилена дизајни.

Детални спецификации

Додатоци на производи