.

.

Литиум Батерија Полнач, 7.4 V 11.1 V 2S 3S НИ Plug 100‑240V Автоматско Исклучување Ефикасна Топлина Дисипација Рамнотежа Полнач за Модел Авион

Литиум Батерија Полнач, 7.4 V 11.1 V 2S 3S НИ Plug 100‑240V Автоматско Исклучување Ефикасна Топлина Дисипација

евалуација:

DEN 1365.60
Од стока
Во магацинот

10 W Рамнотежа Полначот : Користете 100‑240 V AC, 7.Двојно Двострано Fiberglass Коло : Донесува двострано fiberglass коло, таа има добра стабилност.Автоматско Исклучување : Автоматски да го прекинете полнењето кога батеријата достигне сатурација, ефикасно заштита на батеријата.Функција : 1.1 V двојно полнење пристаништа, 800ma струја. Се должи на разликите помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.1 V двојно полнење пристаништа, 800ma струја.

Детални спецификации

Item Type:
Balance Charger
Material:
Plastic + Electronic Components
Plug:
US Plug 110-240V
Input Voltage:
100-240V AC
Output Current:
3 x 800MA
Charging Display Mode:
3pcs two-color LED lights
Rechargeable Lithium Battery Type:
2S (7.4V), 3S (11.1V)
Package List:
1 x Balance Charger :
1 x Manual :
1 x Charging Cable :
1. Please use this charger under supervision. :
2. Please place the charger in a dry environment, away from fire. :
3. Due to the differences between different monitors, the picture may not reflect the actual color of the item. :

Додатоци на производи