.

.

Sandvik Coromant SRDCN 2525M 12-Пресвртна Вметнете Носител на Плоштадот месо тело, Челик, Надворешни, Завртка Менгеме, Неутрален, 25мм Ширина x 25мм Висина месо тело, 150mm Должина x 18.5

Sandvik Coromant SRDCN 2525M 12-Пресвртна Вметнете Носител на Плоштадот месо тело, Челик, Надворешни, Завртка

евалуација:

DEN 2835.60
Од стока
Во магацинот

7 степени царинење агол.Завртка стегање користи позитивни еден двострано инсерти и е прв избор и за внатрешна и за надворешна надолжни вртење на долги тенки компоненти.Вметнете geometries и оценки за сите материјали.Wiper geometries достапни за високо гасови и одлична завршна површина.Конвенционалните челик месо тело дизајн за сите вметнете форми и во различни агли.Sandvik Coromant внатрешни и надворешни вртење со позитивни основни-форма insert (внеси).Coro Turn 107 е првиот избор за надворешната и внатрешната обработка на мали, долги и тенки компоненти.Остри рабови за сечење и одличен чип контрола на се осигура мека сечење акција и ниска сечење сили, давајќи одличен површина на компонента.Geometries наменета за висок притисок coolant е сега на располагање за не ' рѓосувачки челик и HRSA материјали.Ниска сечење сили.Одлична предност сила, извонредна чип контрола, завртка стегање обезбедува стабилност и непречен чип проток.

Детални спецификации

Додатоци на производи