.

.

kusashangye РК Замена Резервна Батерија 3PCS 7.4 V 450mAh Литиум Батерија со 1 до 3 Полнење Конвертор Компатибилен со Wltoys K969 K979 K989 K999 P929 P939 Батеријата

kusashangye РК Замена Резервна Батерија 3PCS 7.4 V 450mAh Литиум Батерија со 1 до 3 Полнење Конвертор Компатибилен

евалуација:

DEN 1138.80
Од стока
Во магацинот

Направени од високо квалитетни материјали, сигурен и издржлив, лесен за ракување.Долг животен век, совршена замена.Мала тежина и лесен за носење.Одличен за по-продажбата на услугата : Доколку имате било какви прашања, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате и нашите ентузијасти и одговорен персонал за услуги на корисниците, ќе бидеме среќни да ви помогне!.Батеријата може да се полни, во кое било време без да биде целосно испразнета и полначот има заштита од преоптоварување и краток спој заштита.Тоа ќе се заштити батеријата од оштетување.На тој начин, на батеријата ќе трае подолго.Капацитетот е надграден за да ги зголемите вашето задоволство.Ние се инсистира на искреност и квалитет!Сите предмети се тестирани од страна на нашиот контрола на квалитетот тим пред испорака, ако примите оштетени или неисправни објектот, ве молиме контактирајте со нас и ние ќе се врати, замена или рефундирање на дека.

Детални спецификации

Додатоци на производи