.

.

Двојно Опрема Екструдер, Двоен Диск Метал Екструдер за Намалување на Опрема 3D Печатач Екструдер за Полнење 3D Печатач Додатоци Екструдер Појачани Челик со Додаток ?

Двојно Опрема Екструдер, Двоен Диск Метал Екструдер за Намалување на Опрема 3D Печатач Екструдер за Полнење

евалуација:

DEN 2251.20
Од стока
Во магацинот

75 mm потрошен материјал единствени двојно брзини може да се минимизира пропаѓање и зголемување на храна моќ.662 Црвено Зајакот матична Плоча : 16 Поделби : 0.Уникатен двоен диск технологија, опрема можат да се намалат, лесно да се соберат и да се хранат со вжарено непречено и континуирано.331,64 Поделби : 1528. Намалувањето cid уредот може да обезбеди поголема torsion за истиснување, додека намалување на оптоварувањето на моторот и продолжување на животот на motor4.00130,64 Поделби : 0.331,64 Поделби : 1528.Намалувањето cid уредот може да обезбеди поголема torsion за истиснување, додека намалување на оптоварувањето на моторот и продолжување на животот на моторот.662 Пакет Листата : 1 x Двојно Опрема Метал Extruder1 x Додаток Пакет. Затегнувањето пролет уред му помага на корисникот да можат слободно да се прилагоди на запечатување перформанси според карактеристиките на consumable3.75 mm потрошен материјал единствени двојно брзини може да се минимизира пропаѓање и зголемување на храна power5.165,32 Поделби : 764. Уникатен двоен диск технологија, опрема можат да се намалат, лесно да се соберат и да се хранат со вжарено непречено и continuously2.165,32 Поделби : 764.Функција : 1.Затегнувањето пролет уред му помага на корисникот да можат слободно да се прилагоди на запечатување перформанси според карактеристиките на потрошни.

Детални спецификации

Item Type:
Extruder
Material:
Hardened Steel
Color:
Silver
Step Value/Pulse Number Parameter of Metal Extruder:
Leji Motherboard:
16 Subdivisions
Subdivisions:
764.331,64 Subdivisions
Red Rabbit Motherboard:
16 Subdivisions
Subdivisions:
0.00130,64 Subdivisions
Other open source motherboards:
16 Subdivisions
Subdivisions:
764.331,64 Subdivisions
Package List:
1 x Double Gear Metal Extruder :
1 x Accessory Pack :

Додатоци на производи