.

.

8x1.5 180Grit Дијамант Lapidary Стакло Клупата Мелница Полирач Тешко Рамно Брусење Тркала

8x1.5 180Grit Дијамант Lapidary Стакло Клупата Мелница Полирач Тешко Рамно Брусење Тркала

евалуација:

DEN 2520.00
Од стока
Во магацинот

Брзо и Брзо Сечење.Lapidary Дијамант Мелење Тркала и lapidary полирање мелење тркала тешко materails,Тоа е Мелење е Чиста Брзо.Премиум lapidary тркала за општа употреба во брусење и пескарење скапоцени камења, карпи, керамика или стакло.На врзани е electroplated дијамант на периферните површината на прецизност се сврте, лесна, челик rim.Тие се особено добро прилагодени за стакло beveling, ладна чаша работи и lapidary работи, Нашите weheel има челичен прстен и пластични јадро,тоа има 1" арбор доаѓа со bushings да се прилагодат за да 1/2, 5/8 или 3/4 инчи шахти.Достапни во различни жито и големини.

Детални спецификации

Додатоци на производи