.

.

Екструдер, Двоен Диск Екструдер 3D Печатач Екструдер за Полнење за Намалување на Опрема Висока Ефикасност Целосна Метално Тело Двојно Опрема Екструдер со Додаток П

Екструдер, Двоен Диск Екструдер 3D Печатач Екструдер за Полнење за Намалување на Опрема Висока Ефикасност Целосна

евалуација:

DEN 964.56
Од стока
Во магацинот

165,32 Поделби : 764.662 Црвено Зајакот матична Плоча : 16 Поделби : 0.331,64 Поделби : 1528.Овој метал екструдер е погоден за сите видови на најлон и TPU/TPE меки материјали, погоден за повеќето 3 D печатари. Намалувањето cid уредот може да обезбеди поголема torsion за истиснување, додека намалување на оптоварувањето на моторот и продолжување на животот на motor4.662 Пакет Листата : 1 x Двојно Опрема Метал Extruder1 x Додаток Пакет.75 mm потрошен материјал единствени двојно брзини може да се минимизира пропаѓање и зголемување на храна моќ.75 mm потрошен материјал единствени двојно брзини може да се минимизира пропаѓање и зголемување на храна power5.00130,64 Поделби : 0.002616,32 Поделби : 0.00065 Други отворен код матични плочи : 16 Поделби : 382.331,64 Поделби : 1528. Овој метал екструдер е погоден за сите видови на најлон и TPU/TPE меки материјали, погоден за повеќето 3 D printers Specification : Предмет Тип : Extruder Material : Појачани Steel Color : Silver Step Вредност/Пулсот Број Параметар на Метал Екструдер : Leji матична Плоча : 16 Поделби : 382.Функција : 1.Уникатен двоен диск технологија, опрема можат да се намалат, лесно да се соберат и да се хранат со вжарено непречено и континуирано.

Детални спецификации

Item Type:
Extruder
Material:
Hardened Steel
Color:
Silver
Step Value/Pulse Number Parameter of Metal Extruder:
Leji Motherboard:
16 Subdivisions
Subdivisions:
764.331,64 Subdivisions
Red Rabbit Motherboard:
16 Subdivisions
Subdivisions:
0.00130,64 Subdivisions
Other open source motherboards:
16 Subdivisions
Subdivisions:
764.331,64 Subdivisions
Package List:
1 x Double Gear Metal Extruder :
1 x Accessory Pack :

Додатоци на производи