.

.

Sandvik Coromant SCLCR 16 4D Вртење Вметнете Носител на Плоштадот месо тело, Челик, Надворешни, Завртка Менгеме, Десната Рака, 1 Ширина x 1 Висина месо тело, 6 Должина x 1.25 Ширина, CCMT

Sandvik Coromant SCLCR 16 4D Вртење Вметнете Носител на Плоштадот месо тело, Челик, Надворешни, Завртка Менгеме,

евалуација:

DEN 3202.80
Од стока
Во магацинот

7 степени царинење агол.Завртка стегање користи позитивни еден двострано инсерти и е прв избор и за внатрешна и за надворешна надолжни вртење на долги тенки компоненти.Вметнете geometries и оценки за сите материјали.Wiper geometries достапни за високо гасови и одлична завршна површина.Конвенционалните челик месо тело дизајн за сите вметнете форми и во различни агли.Sandvik Coromant внатрешни и надворешни вртење со позитивни основни-форма insert (внеси).Coro Turn 107 е првиот избор за надворешната и внатрешната обработка на мали, долги и тенки компоненти.Остри рабови за сечење и одличен чип контрола на се осигура мека сечење акција и ниска сечење сили, давајќи одличен површина на компонента.Geometries наменета за висок притисок coolant е сега на располагање за не ' рѓосувачки челик и HRSA материјали.Ниска сечење сили.Одлична предност сила, извонредна чип контрола, завртка стегање обезбедува стабилност и непречен чип проток.

Детални спецификации

Додатоци на производи