.

.

Дијамант Вежба Малку,Дупка Видов Вежба Алатка,Дијамант Вежба Малку Комплет,16Pcs Дијамант Вежба Малку Дупка Видов 6‑50мм Машина за Дупчење Алатка Поставени Комплет з?

Дијамант Вежба Малку,Дупка Видов Вежба Алатка,Дијамант Вежба Малку Комплет,16Pcs Дијамант Вежба Малку Дупка

евалуација:

DEN 702.96
Од стока
Во магацинот

Дупка Видов Вежба Алатка : ДИЈАМАНТ ВЕЖБА МАЛКУ : Преку исклучителна изведба, на вежба малку е исклучителна и отпорни на абење, не е лесно да имате ѓубрето во брзо.3 инчи, 6 mm/0.4 во, 12mm / 0.3 во, 10мм / 0.Во некои случаи, ние ќе го замени или поправи тоа.Дупка Видов Дијамант : БЕЗБЕДНОСНА ДУПКА : Голема безбедносна дупка ќе се олесни влезот на вода и избега на чипови и други честички, лесен и практичен.Ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.

Детални спецификации

Item Type:
Diamond Drill Bit
Material:
ABS+carbon steel
Function:
Diamond drill bit
Hole saw drill bit diameter:
approx. 6mm / 0.2in, 8mm / 0.3in, 10mm / 0.4in, 12mm / 0.5in, 20mm / 0.8in, 25mm / 1in, 30mm / 1.2in, 35mm / 1.4in, 40mm / 1.6in, 50mm
Triangle drill bit shank size:
approx. 8 mm/0.3 inches, 6 mm/0.2 inches, 5 mm/0.2 inches
Screwdriver length:
approx. 12.6 cm/5 inches
packing list:
1 x holding saw guide clamp :
10 x hole saw bit :
4 x triangle drill bits :
1 x screwdriver :
1 x User Manual :
notes:
When the diamond bit is working, please keep adding water to reduce the drilling speed and pressure, which greatly prolongs the service life of the bit. :

Додатоци на производи