.

.

Sandvik Coromant DSBNL 3225P 12 Вртење Вметнете Носителот, Правоаголни месо тело, Челик, Надворешни, Цврсти се Стега, Левата Рака, 32-милиметри Ширина x 25мм Висина месо тело, 170mm Дол?

Sandvik Coromant DSBNL 3225P 12 Вртење Вметнете Носителот, Правоаголни месо тело, Челик, Надворешни, Цврсти

евалуација:

DEN 3106.80
Од стока
Во магацинот

Негативни основниот облик инсерти за високи перформанси вртење.Coro Turn РК е на врвот и дупка стегање систем и на прв избор кога стабилност и безбедност за продуктивни вртење на големи компоненти.Системот е главно се користи за надворешни вртење, roughing да доработка, но исто така и за внатрешни вртење кога чип евакуација е добро.Продуктивно решение со wiper и Xcel технологии.Сигурен и безбеден обработка дури и во roughing апликации.Целиот спектар на стегање и coolant системи за сите материјали и апликации.Sandvik Coromant Т-Max P негативни основни-форма внесува држачот за високи перформанси вртење, која се протега од мали компоненти за да се тешки за обработка.На инсерти се вклопат во сите Sandvik Coromant високи перформанси држи системи и може да се користи во различни апликации во сите материјали.Geometries специјално дизајниран за висок притисок coolant.Двојно двострано внесува со силни рабови.Лост стегање за влажна обработка, РК-стегање за сува обработка и кратки чип материјали, оптоварување стегач за подобрување на пристапноста.Прецизност млазници и оптимизиран geometries за висок притисок coolant обработка.

Детални спецификации

Додатоци на производи