.

.

Високи Перформанси Висока CapacityPink 3.7 V 3800mah Копчето Врвот Батерии Li Јонска Батерија Ќелија за Покажувачот на Радио Моќ Банка,2 КОМПЈУТЕРИ

Високи Перформанси Висока CapacityPink 3.7 V 3800mah Копчето Врвот Батерии Li Јонска Батерија Ќелија за Покажувачот

евалуација:

DEN 501.60
Од стока
Во магацинот

Стабилна празнење стапка, не "меморија ефект" литиум батерија на мобилен.Ниска повторно се случуваат операција cist, кратки-коло и во текот тековната заштита.Безбеден и еколошки, тестирани под строга контрола на квалитетот стандарди.Висока енергетска густина и долготрајни моќ, обезбедува екстремни долго полни кругови, одлична за долгорочна дневна употреба.Широко се користи на моќ банка, микрофон, фенерче, headlamp, LED светло, видео врата, камера, далечинско управување, мини фан, пренослив печатач, interphone, преносни DVD, лаптоп, инструмент, аудио опрема, антенски модел, и други електронски уреди за кои треба клетки.Спецификации:Капацитет : 3800m Ah Charge Напон : 4.2 VRated Напон : 3.7 VRechargeable : >1000 циклуси, theoretically Chemistry : Li-ion Battery Врвот : Копчето top Color : Pink Net Тежина : Околу 43g/1.52 oz Size(H*D) : За 65x18mm/2.56x0.71.

Детални спецификации

Додатоци на производи