.

.

Мраз Cleats Снег Влечење Подигање Cleats за Одење на Снег и Мраз, Анти се Лизга на Мраз Cleats за Чевли 28 Шила Crampons за Снег Чизми Чевли Мажи Жени

Мраз Cleats Снег Влечење Подигање Cleats за Одење на Снег и Мраз, Анти се Лизга на Мраз Cleats за Чевли 28 Шила

евалуација:

DEN 455.76
Од стока
Во магацинот

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот. 【НАДГРАДИ 28 ШИЛА】надградба crampons имаат абразија-отпорни 28 мулти-насочен enhanced нерѓосувачки челик шила, обезбедувајќи одлична анти лизга влечење на различни терени или други најлоши услови. 【ПОВЕЌЕ БЕЗБЕДНО И DURABL】Мраз cleats направени од Термопластични Еластомер, многу еластични и флексибилни, се протега лесно да се вклопи во чевли.Нема да солза или кадар, обезбедување на долготрајна удобност и трајност. 【ВИСОКИ ПЕРФОРМАНСИ】Влечење cleats се направени за да се застане на хард употреба и се тестирани за да останат флексибилни во студени температури, надолу до -45°C. Намалување на ризикот за падови и зголемување на безбедноста при одење на снег и мраз. 【ЗА АКТИВНОСТИ на ОТВОРЕНО】снегот cleats имаат агресивни влечење, одлична жилавост и сила.Одлично за зимски активности на отворено како пешачење, mountaineering, мраз риболов, или на повик куче-одење, направи вашата зимска активности за побезбеден. 【УНИСЕКС Медиум (НАС Жените 7.5-9/НАС Мажите 5.5-7); Големи (НАС Жените 9.5-11/НАС Мажите 7.5-9.5); X-Large(НАС Жените 11.5-14/НАС Мажите 10-13).

Детални спецификации

Додатоци на производи