.

.

Длабоко Fryer 20L Длабоко Fryer Комерцијални Countertop Нерѓосувачки Stee Електрична Двојна Резервоарот Ресторан со Дигитален Тајмер и Мозоци од ВРЕДНОСТ ПЛУС ПОВЕЌЕ

Длабоко Fryer 20L Длабоко Fryer Комерцијални Countertop Нерѓосувачки Stee Електрична Двојна Резервоарот Ресторан

евалуација:

DEN 5039.76
Од стока
Во магацинот

Не им дозволувајте на децата или луѓе без овластување го користите fryer со цел да се избегне несреќа.Фрај до вашиот потпис сад до совршенство во секое време со оваа комерцијални близнак 10 литри длабоко fryer.Спецификации : влезна Моќност : 3.Мора да го исклучите кабелот за напојување или cut off прекинувач ако не сте со користење на машината.Оваа 20 L Двојна Резервоарот Електрични Длабоко Fryer карактеристики дренажа чешми е наменета за комерцијални намени, како што се ресторани, супермаркети, брза храна, продавници, снек барови.Не користите fryer без соодветна количина на масло.6 k W Напојување : 110 V/60 Hz Димензија : 57 X39.Карактеристики : Термостат за точни температурата поставување Капак покритие за спречување на вриење масло јавните Fryer кошница со пластична рачка за безбедно функционирање Тешки бакар тапа стил се исцеди за масло за јадење ослободување ЗА вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ и индикатор светла за следење на работни процедури Нерѓосувачки челик изградба и топлинска цевка обезбеди подолг животен век Совршен за комерцијални намени, како што се ресторани, супермаркети, брза храна се залага, снек барови, партиите, итн.5 X34 cm Кошница Димензии : 22x20x10cm Резервоарот Капацитет : 20 L (10 L за секој тенк) Пакет се вклучени : 1x Двојна Резервоарот Длабоко Fryer со Потрошувачка 1x Нерѓосувачки Челик Капак со Пластична Рачка 1x Нерѓосувачки Челик Кошница 1x Упатство Забелешка : Секогаш користете апаратот во добро вентилирани област.

Детални спецификации

Додатоци на производи