.

.

CYUREAY Прошетка Влечење Cleats Анти Лизга Чевли Костец Лесни Обувки Влечење Cleats за Одење, Џогирање, или Пешачење на Снег и Мраз, Преносни Мраз & Снег Костец за Чевли & Чизм?

CYUREAY Прошетка Влечење Cleats Анти Лизга Чевли Костец Лесни Обувки Влечење Cleats за Одење, Џогирање, или

евалуација:

DEN 311.76
Од стока
Во магацинот

Достапни во четири големини : подигање cleats во Медиум (4.5-6.5); Големи (7-10).Челик серпентина дизајн : различни од традиционалната помине и ноктот дизајн, нашиот Мраз Trekker прави добро во против пролизгување и отпорност на абење.Во исто време, овој дизајн да може ефективно да се балансираат единствена и да се избегне unevenness при одење.TPE материјал : TPE материјал има карактеристики на висока еластичност и висока јачина, погоден за 4.5-10 чевли големини, со истовремено обезбедување на издржливост на чевли.Стабилна и не е лесно да се падне : чевелот мраз grippers има зголемена шупливи дизајн, кои можат да бидат применети на различни чевли, и пета дел е зголемен, со висина од 2,6 cm, inorder за да се обезбеди стабилност на чевли.Погоден за : Лесни влечење cleats може да го намали ризикот од паѓа кога одење на снег или мраз на работа/училиште/пешачење, совршен за студентот, патници, пешаци,и стари лица итн.Карактеристики:TPE материјал, тоа е добра еластичност и силна носат-resistant Made на челик за да се задржи рамнотежата; така што ќе може да оди лесно во sonwy.Погоден за снежните и калливата земја, ледените патишта, планинарење, пешачење, крос-кантри трчање.

Детални спецификации

Додатоци на производи