.

.

Екструдер Млазници, M6x1 Тема Млазници 3D Печатач Екструдер Млазници Мазна Истиснување Носат Отпорни на 3D Печатач Млазницата 5Pcs/Set за ABS(0,3 mm)

Екструдер Млазници, M6x1 Тема Млазници 3D Печатач Екструдер Млазници Мазна Истиснување Носат Отпорни на 3D Печатач

евалуација:

DEN 268.56
Од стока
Во магацинот

3 во Пакет Листата : 5 x 3 D Печатач Млазницата . Оваа млазницата поседуваат стан површината за контакт за да се реши проблемот на потрошни leakage3. Појачани третман донесе висока температура отпор, отпорност на корозија, неспокојот wire5.Оваа млазницата поседуваат стан површината за контакт за да се реши проблемот на потрошни истекување.4 in Diameter : Прибл.Има долг животен век и е компатибилен со повеќето високи-температура печатење на пазарот резерви.Совет Големина : 0.Има две карактеристики од висока цврстина и висока цврстина. Изглед на букви е јасно, што ќе ви овозможи подобро да се направи разлика, и квалитетот на деталите може да биде seen2. Супер отпорност на абење, висока цврстина и висока цврстина, поседуваат долг животен век, компатибилен со повеќето висока температура печатење потрошен материјал на market Specification : Предмет Тип : 3 D Печатач Nozzle Nozzle Карактеристики : Направен од високо-квалитет топло-формирана челик и се третира со висока температура carburizing и стврднување.2 мм, 0,3 mm, 0.Има супер отпорност на абење и отпорност на топлина. 3 D Печатач млазницата се намали аголот сечење отпор, сечење е smoother4.

Детални спецификации

Item Type:
3D Printer Nozzle
Nozzle Characteristics:
Made of high-quality hot-formed steel and is treated with high temperature carburizing and hardening. Has super wear resistance and heat resistance. Has two characteristics of high hardness and high toughness. Has a long service life and is compatible with most high-temperature printing on the market supplies.
Tip Size:
0.2mm, 0.3mm, 0.4mm, 0.5mm, 0.6mm, 1.0mm(optional)
M6x1 thread :
Size:
Approx. 7.5mm / 0.3in, 12.5mm / 0.5in, 9mm / 0.4in
Diameter:
Approx. 7mm / 0.3in
Package List:
5 x 3D Printer Nozzle  :

Додатоци на производи