.

.

Crampons Мраз Cleats за Чевли и Чизми Мажи Жени Анти се Лизга на Снегот Костец Прошетка Влечење Cleats за Пешачење Чизми за Снег Чевли

Crampons Мраз Cleats за Чевли и Чизми Мажи Жени Анти се Лизга на Снегот Костец Прошетка Влечење Cleats за Пешачење

евалуација:

DEN 479.76
Од стока
Во магацинот

【ПОСИЛНИ ШИЛА】19 термички обработени нерѓосувачки челик отпорен на корозија шила и тешки двоен синџир систем, одлична цврстина и сила, да се обезбеди оптимална влечење, ќе се задржи безбедно и повреда слободни. 【ИЗДРЖЛИВ МАТЕРИЈАЛ】Агресивни влечење, голема цврстина и подебели од обичните гума, Термопластични Еластомер е високо еластична која е ултра отпорност на кинење и останува еластичен под -45°C. 【ЦВРСТА ВРСКА】Висока цврстина челик скок-и-синџир систем обезбедува одлични влечење на различни ледени површини, ергономски плоча систем за додаде скок стабилност. 【ЛЕСНО се НОСАТ & ПРЕНОСНИ】Заштитен силикони овозможува флексибилен, лесен, сите-ден влечење решение.Тие се вклопуваат лесно и безбедно преку вашите чевли или чизми и поклопецот е доволно мала за да се носи за пешачење риболов или било какви други активности на отворено. 【ПОВЕЌЕ намени】Погодна за двете мажи и жени од секоја возраст на млади, возрасни, старешини.Одлично за надворешна мраз и снег, пешачење аглеста терен, ледените патишта, опасни делови на патеката итн.

Детални спецификации

Додатоци на производи