.

.

CHYAJIG 10Pcs се Зголеми Златна Боја Топла Топи Лепак Стапови 7mm за Лепак Пиштол Висока Вискозност Адхезивна Поправка Алатка DIY Уметнички Занает Рака Алатка

CHYAJIG 10Pcs се Зголеми Златна Боја Топла Топи Лепак Стапови 7mm за Лепак Пиштол Висока Вискозност Адхезивна

евалуација:

DEN 2210.40
Од стока
Во магацинот

Топла топи лепак стап е добар помошник за сврзување пластика, метал, дрво, хартија, мебел, кожа, ракотворби, чевли материјали, облоги, и керамика.ЕВА топла топи лепило има брз лекување на брзина, силна адхезија и одредена грубост.На излечи гума слој може да се загрева и се стопи повторно, со одреден степен на ре-лепливоста.На 7mm стандардна големина е компатибилен со повеќето топла топи лепак пиштоли.Заштита на животната средина, нема штетни материи за човечкото тело за време на работата.Се топи брзо за леснотијата на користење, еластична квалитет кога е сув спречува кршење поради brittleness Material : EVAColor : роза red Size : 7 x 100mm (дијаметар * должина)Производ дебелина : 7mm Working температура тип : ниска temperature Working температура : 110℃Лекување метод : cooling Viscosity : 18000±300 Types на поврзување материјали : камен, метал, дрво, керамика, хартија, кожа, стакло, компоненти, пластика.Пакет се Вклучени : 10 топла топи лепак стапчиња.

Детални спецификации

Додатоци на производи