.

.

Повеќеканални Pipette Лабораторија Micropipette Прирачник Прилагодливи Micropipette 8 Канали Pipette Autoclavable Pipetter (0.5-10µl)

Повеќеканални Pipette Лабораторија Micropipette Прирачник Прилагодливи Micropipette 8 Канали Pipette Autoclavable

евалуација:

DEN 791.76
Од стока
Во магацинот

Внатрешноста на мулти-канал pipette усвојува висока јачина на пијано жица пролет компоненти, кои имаат добра цврстина, брзо се враќа на брзина, не е лесно да се деформира, и висока хемиска отпорност.Поддршка на листата за : 1*pipette 1*pipette совет 5*боја клипот капа 1*Едноставна заградата 1*Мулти-функција алатка 1*упатство за употреба.5-10µl, 5-50µl, 50-300µl Општа намена micropipette, која се користи за прецизно примерок и издава течен волумен.На 4-цифрен дигитални прозорецот на micropipette јасно може да се прочита на јачината на звукот опсег и ''increment''.Тоа смрди течни точно, и има удар-out функција кога празнење течност, а нема течност останува.На pipette има 360° rotatable pipette совет млазницата и млазницата ejector кој брзо се турка совет, што го прави експеримент полесно и побрзо.Тие работат според venting принцип и користење на универзалната големина на расположливиот совети.5-10µl, 5-50µl, 50-300µl карактеристика : pipette е достапна во 3 капацитети, вклучувајќи 0.Оптимизиран дизајн на совет конус го прави компатибилен со широк спектар на совети.На 8-канал micropipette обезбедува прецизна изведба преку лесен дизајн што ги зголемува комфорт на корисникот и го намалува стресот.На 8-канал micropipette е широко се користат во примерокот вчитување експерименти на различни лента во облик на microtubes.

Детални спецификации

material:
plastic
Type:
8 channels
Volume:
0.5-10μl, 5-50μl, 50-300μl
feature:
The pipette is available in 3 capacities, including 0.5-10μl, 5-50μl, 50-300μl :
General-purpose micropipette, used to accurately sample and dispense liquid volume. They work according to the venting principle and use universal size disposable tips. :
The 8-channel micropipette provides precise performance through a lightweight design that maximizes user comfort and reduces stress. :
Designed for true one-handed operation, one hand can easily and conveniently change or fix the range. :
It is an ideal system for applications that use expensive reagents and valuable samples. :
Supporting list:
1*pipette :
1*pipette tip :
5*color piston cap :
1*Simple bracket :
1*Multi-function tool :
1*Instructions for use :

Додатоци на производи