.

.

Surprecision Линеарно Движење Топката Завртка SFU1610 Ниска Триење Анти-Backlash за CNC Проектот DIY Стандардна Должина 950mm и Сопствени Направени

Surprecision Линеарно Движење Топката Завртка SFU1610 Ниска Триење Анти-Backlash за CNC Проектот DIY Стандардна

евалуација:

DEN 4377.12
Од стока
Во магацинот

Должина 950mm, со Дијаметар од 16mm, Теренот 10мм.Пакетот вклучува 1 топката завртка, 1 спојка, 1 топка орев, 2 имајќи месеци.Висока прецизност, ниски оперативни бучава, мазна и издржлив, лесен за одржување.За CNC, машина DIY проекти, едноставни експерименти и други креативни, производство потреби.Вертикално и хоризонтално користи.Лесно се составуваат, Анти-backlash, на Крајот Обработка, Брза испорака. Бренд Surprecision Сопствени Направени За повеќе сопствени направени или комбинација, ве молиме порака нас пред ставање ред. : ) Производ Info Име на Производ : Топка Screw Material : Јаглероден Челик Спецификација Должина на : 950mm Дијаметар : 16mm Теренот : 10мм Пријава За CNC components For CNC DIYFor занает проекти, проекти и едноставен experiments For повеќе креативни и индустриски потреби.. Одржување Користење на No. 46 маст за одржување на добри перформанси. Пакет Содржина 1x Топката Завртка (модел SFU1610 )1x Топката Nut1x Coupler2x Имајќи Месеци (модел FK/ФФ ) По Продажбата на Услугата Ако сте имале било какви прашања во врска со вашата нарачка или производ инструкции, ве молиме порака за нас.Ние ќе ви одговори што е можно поскоро, во работно време. : ).

Детални спецификации

Додатоци на производи