.

.

200 Листови Јаглерод Хартија Црна Графит Хартија Трансфер Следење на Трудови со 5 Втиснување Перо Dotting Алатки за Дрво,Хартија,Платно,Ткаенина,Стакло,Керамика,Метал и

200 Листови Јаглерод Хартија Црна Графит Хартија Трансфер Следење на Трудови со 5 Втиснување Перо Dotting Алатки

евалуација:

DEN 1634.40
Од стока
Во магацинот

SIize : A4 Package Содржина : 100/200 листови графит трансфер+ 5 Pcs Втиснување Styluses Перо Dotting Tools.Тоа е ealy да се исчисти и да се избрише исклучување на мазни дрво.【Тоа како Да го Користите】 Можете да го изберете вашиот омилен модел и да го покрие тоа на графит трансфер на хартија; стави на другата страна на carbon copy хартија на површината каде што сакате да ја напушти шема, а потоа користете ја styluses точка да се подготви за моделот.Посилно и поголеми јаглерод копирање на хартија може да се користи за неколку пати.Јаглерод следење на хартија работи одлично за пренос на обрасци и остава темни, јасни линии - лесно да се види.Место на следење на труд со кои се соочува боја страна надолу на избраната површина, веднаш ставете ја вашата слика преку трансфер на хартија, а потоа користете молив за да го најдете вашиот имиџ да го пренесе врз површината.Јаглерод листови хартија идеален за дома или канцеларија, јаглерод трансфер на хартија може да се користи за следење тоа е Издржлива, па тоа може да се примени за неколку пати, тоа ќе ви помогне да заштедите време и да не го уништи вашиот проект.

Детални спецификации

Додатоци на производи