.

.

РК КРАЛСКАТА KLUDGE RK71 Механички Тастатура 70% Компактен Bluetooth Тастатура 71 Копчиња,Tenkeyless USB Кабелска/Безжичен Пренослив Игри/Канцеларија со самостојна ги Копчињата со ?

РК КРАЛСКАТА KLUDGE RK71 Механички Тастатура 70% Компактен Bluetooth Тастатура 71 Копчиња,Tenkeyless USB Кабелска/Безжичен

евалуација:

DEN 1199.76
Од стока
Во магацинот

Исто така, доаѓа со монтажни USB кабел за податоци, можете лесно полнење на тастатурата додека менувањето на жичен режим.Совети што можеби ќе сакате да знаете е дека тастатура без numpad е најмногу FPS гејмерите' избор, повеќе простор лево за движењата на глушецот. 【ЕРГОНОМСКИ ДИЗАЈН】RK71 Механички Тастатура е вашата добра изберат во канцеларија или дома, дури и ако се во игра.Оваа тастатура е Компатибилен со повеќето оперативни системи, вклучувајќи Windows XP/Vista/7/8/10, i OS, Mac OS, Linux и Android. 【КУЛ ОСВЕТЛУВАЊЕ ДИЗАЈН】Дури и ако RK71 Осветлување нема различно обоени RGB но само еден LED позадинско осветлување, 17 динамичен позадинско осветлување режими се задржи обична ефект далеку.Без разлика колку долго сте тип или како интензивна вашиот гејмерски маратони, вие сте секогаш удобно.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Добиете некои светла за да се земе вашата блуз подалеку и да се направи вашиот ден. 【BLUETOOTH И USB КАБЕЛ ДВОЕН РЕЖИМ на КОНЕКЦИЈА】RK71 механички тастатура можете да поврзете до Пет уреди симултано и да се префрлувате помеѓу нив лесно.Не само што е над-конструиран и изграден за да се земе тепање, исто така, има одлична ергономија и простор за заштеда на енергија дизајн доставување на чиста, течност игри искуство.

Детални спецификации

Додатоци на производи