.

.

Сина Yeti Микрофон (Затемнување) со Нокс Опрема Поп Филтер и 3,0 4 Портен USB Хаб Пакет

Сина Yeti Микрофон (Затемнување) со Нокс Опрема Поп Филтер и 3,0 4 Портен USB Хаб Пакет

евалуација:

DEN 3119.76
Од стока
Во магацинот

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе. .ПАКЕТОТ ВКЛУЧУВА : Сина Микрофони Yeti Микрофон (Затемнување), Поп Филтер, и 4-Портен USB 3.0 Центар.ДИЗАЈНИРАН ЗА ЛЕСНО СТРИМИНГ : Вграден-во метал стојат ви дава лесна контрола и прилагодливост, така што аголот на микрофонот е точно каде што треба.Приклучете слушалки во не-латентност слушалки порта и ја прилагодите јачината на звукот, така што ќе може да се слушне вашиот глас во реално време.СНИМАЈТЕ ВАШИОТ ГЛАС : Дали планирате да сними еден извор или повеќе извори, Yeti микрофон ви дава флексибилност со две пикап-шема начини да се изберат.CARDIOID РЕЖИМ : Cardioid режим е совршен за објави со еден домаќин, игра стриминг, Skype повици, вокални изведби, voiceovers и инструменти.OMNIDIRECTIONAL РЕЖИМ : Omnidirectional режим е најдобро да се користи кога сакате да имате конференциски повик со повеќе учесници во истата соба, или снимете мулти-лице интервју за објава.

Детални спецификации

Додатоци на производи