.

.

Moukey USB Микрофон, Објава Микрофон со Метални Tripod, 192kHz 24Bit Висока Чувствителност, Кондензаторот Микрофон за PC/Лаптоп/PS4, Совршен за Стриминг/Podcasting/Снимање/Игри на среќа

Moukey USB Микрофон, Објава Микрофон со Метални Tripod, 192kHz 24Bit Висока Чувствителност, Кондензаторот Микрофон

евалуација:

DEN 743.76
Од стока
Во магацинот

Идеален за гејмери/streamers кои треба да се изолира звук од главниот извор и се разликуваат од било бучавата во позадина. ????️【Висок квалитет на Снимка】Со Moukey е висока-перформанси снимање чип (до 192k Hz/24 Bit земање на примерок за ефект), на нашите usb микрофон за да може ефективно да се намали бучавата во позадина и да снимате најреална звук.PSНа tripod исто така, може да биде лесно да се отстрани и да се користи на други микрофон booms.Лесен за користење на Mac, КОМПЈУТЕР, Лаптоп, PS4 (PS4 треба да се инсталира на конзола) (не се компатибилни со Xbox и мобилни телефони). ????️【Модерен и Издржливи】На микрофонот е направен од метал, цврсти и издржливи, и класична црно со мазни куршум облик, кои во голема мера ги задоволува вашата мода извршување.????️【Професионални Cardioid Пикап Шема】Нашите кондензаторот микрофон поддржува cardioid насочен пикап, кои може правилно да го фати вашиот глас и да се произведе јасни и мазна звук без негово исклучување.Лесен за употреба и за аматерски и професионално.Доаѓаат со супер стабилна tripod дека може да се ослободи рацете и ви овозможува да уживате во живо стриминг или снимање. ????️【Plug and Play】Moukey објава микрофон може да биде директно поврзан со USB порта за снимање музика, компјутер пеење или објава, без инсталација или друг стан е потребно.

Детални спецификации

Додатоци на производи