.

.

Utoolmart Калибрација Тежина Поставите 10g 20g 50g 100g 200g 500g М2 Прецизност Хром Позлатен Челик за Дигитални Рамнотежа Скали 2 Сет

Utoolmart Калибрација Тежина Поставите 10g 20g 50g 100g 200g 500g М2 Прецизност Хром Позлатен Челик за Дигитални

евалуација:

DEN 520.56
Од стока
Во магацинот

【Материјал】-На калибрација тежина е направен од високо-квалитет 45# челик, со хром е оближена со површина, што го прави отпорни на корозија, не е лесно да ' рѓа, и има добра стабилност, која може да се обезбеди долгорочна употреба. 【Функција】-Тоа мерки точно, има мазна површина и таписерии и сјаен изглед. 【Трајни】-Огледало полирање обезбедува висока заврши, го олеснува чистењето, се избегнува нечистотија и нечистотии ефикасно, и одржување на константен квалитет. 【Предност】-Ласерско гравирање, одбележувањето процес е не-контакт за преработка, кој не ќе се произведуваат механички истиснување или механички стрес, па тоа нема да влијаат на прецизноста на производот. 【Мултифункционален користи】-На калибрација тежина е многу погодна за дигитални џеб скали, дијамант скали, накит скали, прецизност рамнотежа тест, кујнски ваги, прав скали.Тоа е совршен избор за лаборатории, фабрики, супермаркети, кујни, трговија и образование.

Детални спецификации

Додатоци на производи