.

.

Ohaus Нерѓосувачки Челик OIML Класа Ф1 NVLAP Заверена Калибрација Тежина Сет, 1g да 500g

Ohaus Нерѓосувачки Челик OIML Класа Ф1 NVLAP Заверена Калибрација Тежина Сет, 1g да 500g

евалуација:

DEN 360.00
Од стока
Во магацинот

Метрички, OIML Класа Ф1 калибрација тежина сет за calibrating други тегови, или со електронски средства и скали.Нерѓосувачки челик конструкција за стабилност, отпорност на корозија, и ниска магнетни подложност.Ги исполнува Меѓународната Организација за Законска Метрологија (OIML) R111 спецификации за тегови во Класа Ф1 за употреба calibrating висока прецизност врвот вчитување на состојбите со читливост толку ниско, како 0.01 g за да 0.001 g.Сет од 12 тегови вклучува NVLAP Сертификат, две тежини на секој од 200g, 20g, и 2g и една тежина на секој од 500g, 100g, 50g, 10g, 5g, и 1g, пинцети, и заштитни случај.

Детални спецификации

Додатоци на производи